Abracon Corporation ASEMPC-80.000MHZ-Z-T
ASEMPC-80.000MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-80.000MHZ-Z-T
Brief Description
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-80.000MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASEMPC-80.000MHZ-Z-T
QUANTITY
ASEMPC-80.000MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-80.000MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-80.000MHZ-Z-T
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-80.000MHZ-Z-T
Related LinksASEMPC-80., ASEMPC-80.000MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-80.000MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASEMPC-80.000MHZ-Z-T
IC RS485/422 RX 32MBPS 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 50MA SNT4A datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A SMD 15GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 23.7KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC P600 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 124POS GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf