Abracon Corporation ASEMPLP-150.000MHZ-LR-T
ASEMPLP-150.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPLP-150.000MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 150.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASEMPLP-150.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASEMPLP-150.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASEMPLP-150.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPLP-150.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASEMPLP-150.000MHZ-LR-T
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency150MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPLP-150.000MHZ-LR-T
Related LinksASEMPLP-150, ASEMPLP-150.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPLP-150.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASEMPLP-150.000MHZ-LR-T
RES 39.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC 24BIT ADC W/2CH MUX 14-TSSOP datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 100K SPI 8MSOP datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 32V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf
RES 16.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf