Abracon Corporation ASFL1-10.000MHZ-EK-T
ASFL1-10.000MHZ-EK-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFL1-10.000MHZ-EK-T
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASFL1-10.000MHZ-EK-T.pdf
Availability of ASFL1-10.000MHZ-EK-T
QUANTITY
ASFL1-10.000MHZ-EK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFL1-10.000MHZ-EK-T
Internal Part NumberEIS-ASFL1-10.000MHZ-EK-T
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFL1-10.000MHZ-EK-T
Related LinksASFL1-10.0, ASFL1-10.000MHZ-EK-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFL1-10.000MHZ-EK-T Details Description
Related parts for ASFL1-10.000MHZ-EK-T
SCR DBL LOSCR 400V 27A ADD-A-PAK datasheet.pdf