Abracon Corporation ASFL1-125.000MHZ-L-T
ASFL1-125.000MHZ-L-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFL1-125.000MHZ-L-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASFL1-125.000MHZ-L-T.pdf
Availability of ASFL1-125.000MHZ-L-T
QUANTITY
ASFL1-125.000MHZ-L-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFL1-125.000MHZ-L-T
Internal Part NumberEIS-ASFL1-125.000MHZ-L-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASFL1.pdfASFL1.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASFL1
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)85mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFL1-125.000MHZ-L-T
Related LinksASFL1-125., ASFL1-125.000MHZ-L-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFL1-125.000MHZ-L-T Details Description
Related parts for ASFL1-125.000MHZ-L-T
SWITCH SIGNAL INDICATOR SQ RED datasheet.pdf
CONN HDR 6POS DUAL R/A GOLD SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 1A TO220-3 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20UNF2B 4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 400MA 1.61 OHM datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
IC DDR 512M 200MHZ 66TSOP datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf