Abracon Corporation ASFL1-18.432MHZ-EK-T
ASFL1-18.432MHZ-EK-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFL1-18.432MHZ-EK-T
Brief Description
OSC XO 18.432MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASFL1-18.432MHZ-EK-T.pdf
Availability of ASFL1-18.432MHZ-EK-T
QUANTITY
ASFL1-18.432MHZ-EK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFL1-18.432MHZ-EK-T
Internal Part NumberEIS-ASFL1-18.432MHZ-EK-T
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFL1-18.432MHZ-EK-T
Related LinksASFL1-18.4, ASFL1-18.432MHZ-EK-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFL1-18.432MHZ-EK-T Details Description
Related parts for ASFL1-18.432MHZ-EK-T
RES 19.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 900MA 140 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-36VIN +/-12VOU datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V +/-3.3VOUT datasheet.pdf
ENCODER MECH ABSOL 8BIT datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL INEMO-M1 DISCOVERY datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 52A SO8FL datasheet.pdf
OSC TCXO 30.72MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf