Abracon Corporation ASFL1-32.768MHZ-EC-T
ASFL1-32.768MHZ-EC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFL1-32.768MHZ-EC-T
Brief Description
OSC XO 32.768MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASFL1-32.768MHZ-EC-T.pdf
Availability of ASFL1-32.768MHZ-EC-T
QUANTITY
ASFL1-32.768MHZ-EC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFL1-32.768MHZ-EC-T
Internal Part NumberEIS-ASFL1-32.768MHZ-EC-T
TypeXO (Standard)
Frequency32.768MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFL1-32.768MHZ-EC-T
Related LinksASFL1-32.7, ASFL1-32.768MHZ-EC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFL1-32.768MHZ-EC-T Details Description
Related parts for ASFL1-32.768MHZ-EC-T
FIXED IND 39NH 100MA 1.72 OHM datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE INPUT 20A D2PAK datasheet.pdf