Abracon Corporation ASFL1-33.333MHZ-EK-T
ASFL1-33.333MHZ-EK-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFL1-33.333MHZ-EK-T
Brief Description
OSC XO 33.333MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASFL1-33.333MHZ-EK-T.pdf
Availability of ASFL1-33.333MHZ-EK-T
QUANTITY
ASFL1-33.333MHZ-EK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFL1-33.333MHZ-EK-T
Internal Part NumberEIS-ASFL1-33.333MHZ-EK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
TypeXO (Standard)
Frequency33.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFL1-33.333MHZ-EK-T
Related LinksASFL1-33.3, ASFL1-33.333MHZ-EK-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFL1-33.333MHZ-EK-T Details Description
Related parts for ASFL1-33.333MHZ-EK-T
CONN RCPT 4POS PNL MT PIN SOLDER datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
MINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 12-24V PNL MT datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 2.5V 16QFN datasheet.pdf
OSC VCXO 33.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 200mA (Flash) Camera Flash 24-WQFN (4x4) datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 10POS 7MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf