Abracon Corporation ASFL1-40.000MHZ-ER-T
ASFL1-40.000MHZ-ER-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFL1-40.000MHZ-ER-T
Brief Description
OSC XO 40.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASFL1-40.000MHZ-ER-T.pdf
Availability of ASFL1-40.000MHZ-ER-T
QUANTITY
ASFL1-40.000MHZ-ER-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFL1-40.000MHZ-ER-T
Internal Part NumberEIS-ASFL1-40.000MHZ-ER-T
TypeXO (Standard)
Frequency40MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFL1-40.000MHZ-ER-T
Related LinksASFL1-40.0, ASFL1-40.000MHZ-ER-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFL1-40.000MHZ-ER-T Details Description
Related parts for ASFL1-40.000MHZ-ER-T
CARD GUIDE SNAP-IN NAT 5.0" datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4.3A 8-SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 40POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
FUSE 6A 600V FAST UL CSA datasheet.pdf
CAP MICA 150PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 10.16MM datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2X24V 70W datasheet.pdf