Abracon Corporation ASFLM1-10.000MHZ-C-T
ASFLM1-10.000MHZ-C-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLM1-10.000MHZ-C-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLM1-10.000MHZ-C-T.pdf
Availability of ASFLM1-10.000MHZ-C-T
QUANTITY
ASFLM1-10.000MHZ-C-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLM1-10.000MHZ-C-T
Internal Part NumberEIS-ASFLM1-10.000MHZ-C-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesASFLM1 Series MEMS Oscillator
MEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLM.pdfASFLM.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency10MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)1µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLM1-10.000MHZ-C-T
Related LinksASFLM1-10., ASFLM1-10.000MHZ-C-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLM1-10.000MHZ-C-T Details Description
Related parts for ASFLM1-10.000MHZ-C-T
IC 12-BIT 200KHZ SMPL A/D 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMPC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
ICCON,SKT,ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf