Abracon Corporation ASFLM1-16.000MHZ-C-T
ASFLM1-16.000MHZ-C-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLM1-16.000MHZ-C-T
Brief Description
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLM1-16.000MHZ-C-T.pdf
Availability of ASFLM1-16.000MHZ-C-T
QUANTITY
ASFLM1-16.000MHZ-C-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLM1-16.000MHZ-C-T
Internal Part NumberEIS-ASFLM1-16.000MHZ-C-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency16MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLM1-16.000MHZ-C-T
Related LinksASFLM1-16., ASFLM1-16.000MHZ-C-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLM1-16.000MHZ-C-T Details Description
Related parts for ASFLM1-16.000MHZ-C-T
SLEEVE EXP FR WHT 1.25"(31.8MM) datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE GLAND PLASTIC IP68 PG 36 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
PANEL SEAL ASSEMBLY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-9V 55MA 1W datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS IN-LINE datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1.3W DO41 datasheet.pdf
26500 9#20 3#16 S BY RECP WC datasheet.pdf
QPro Virtex-II 1.5V Military QML Platform FPGAs IC datasheet.pdf