Abracon Corporation ASFLM1-20.000MHZ-LC-T
ASFLM1-20.000MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLM1-20.000MHZ-LC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLM1-20.000MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASFLM1-20.000MHZ-LC-T
QUANTITY
ASFLM1-20.000MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLM1-20.000MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASFLM1-20.000MHZ-LC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesASFLM1 Series MEMS Oscillator
MEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLM.pdfASFLM.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency20MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)1µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLM1-20.000MHZ-LC-T
Related LinksASFLM1-20., ASFLM1-20.000MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLM1-20.000MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASFLM1-20.000MHZ-LC-T
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FUSE GLASS 300MA 350VAC 140VDC datasheet.pdf
INDICATOR NEON AMBER PANEL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf