Abracon Corporation ASFLM1-32.000MHZ-C-T
ASFLM1-32.000MHZ-C-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLM1-32.000MHZ-C-T
Brief Description
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLM1-32.000MHZ-C-T.pdf
Availability of ASFLM1-32.000MHZ-C-T
QUANTITY
ASFLM1-32.000MHZ-C-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLM1-32.000MHZ-C-T
Internal Part NumberEIS-ASFLM1-32.000MHZ-C-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLM1-32.000MHZ-C-T
Related LinksASFLM1-32., ASFLM1-32.000MHZ-C-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLM1-32.000MHZ-C-T Details Description
Related parts for ASFLM1-32.000MHZ-C-T
BATTERY PACK 2.4V 1400 MAH NICAD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 4A SOT-223-4 datasheet.pdf
FEMALE SCREWLOCK 4-40 .197" datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
DIE ELECTRICAL NEST datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 12V 6.75A datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf