Abracon Corporation ASFLMB-120.000MHZ-XY-T
ASFLMB-120.000MHZ-XY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMB-120.000MHZ-XY-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 120.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMB-120.000MHZ-XY-T.pdf
Availability of ASFLMB-120.000MHZ-XY-T
QUANTITY
ASFLMB-120.000MHZ-XY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMB-120.000MHZ-XY-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMB-120.000MHZ-XY-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMB.pdfASFLMB.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency120MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMB-120.000MHZ-XY-T
Related LinksASFLMB-120., ASFLMB-120.000MHZ-XY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMB-120.000MHZ-XY-T Details Description
Related parts for ASFLMB-120.000MHZ-XY-T
RES 8.5K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND RED datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5542 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 4V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 85.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf