Abracon Corporation ASFLMB-18.432MHZ-XY-T
ASFLMB-18.432MHZ-XY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMB-18.432MHZ-XY-T
Brief Description
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMB-18.432MHZ-XY-T.pdf
Availability of ASFLMB-18.432MHZ-XY-T
QUANTITY
ASFLMB-18.432MHZ-XY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMB-18.432MHZ-XY-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMB-18.432MHZ-XY-T
3D ModelASFLMB.pdfASFLMB.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMEMS (Silicon)
Frequency18.432MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMB-18.432MHZ-XY-T
Related LinksASFLMB-18., ASFLMB-18.432MHZ-XY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMB-18.432MHZ-XY-T Details Description
Related parts for ASFLMB-18.432MHZ-XY-T
CONN PC PIN CIRC 0.080DIA GOLD datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 80V 1A SOT-223 datasheet.pdf
CONN RCPT 80POS DL .8MM FH GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
BANANA PLUG 14-16AWG BLACK datasheet.pdf
CONN HDR 52POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 1MM T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf