Abracon Corporation ASFLMB-3.6864MHZ-LY-T
ASFLMB-3.6864MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMB-3.6864MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMB-3.6864MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASFLMB-3.6864MHZ-LY-T
QUANTITY
ASFLMB-3.6864MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMB-3.6864MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMB-3.6864MHZ-LY-T
3D ModelASFLMB.pdfASFLMB.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMEMS (Silicon)
Frequency3.6864MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMB-3.6864MHZ-LY-T
Related LinksASFLMB-3.6, ASFLMB-3.6864MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMB-3.6864MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASFLMB-3.6864MHZ-LY-T
JUMPER-H1502TR/A3049N/X 8" datasheet.pdf
MAG CARD RDR SWIPE TRK1/2 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 167MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 294 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
RES 25K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 10ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
LED ARR 12MM 3000K 80CRI 2600LM datasheet.pdf