Abracon Corporation ASFLMB-30.000MHZ-LC-T
ASFLMB-30.000MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMB-30.000MHZ-LC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMB-30.000MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASFLMB-30.000MHZ-LC-T
QUANTITY
ASFLMB-30.000MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMB-30.000MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMB-30.000MHZ-LC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMB.pdfASFLMB.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMB
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMB-30.000MHZ-LC-T
Related LinksASFLMB-30., ASFLMB-30.000MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMB-30.000MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASFLMB-30.000MHZ-LC-T
Crystal 27.3067MHz 50ppm 16pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 2.85mm pitch datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FAN BLOWER 53.3X31.5MM 12VDC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 0505VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 94MM datasheet.pdf
A4 200W 2500P/R INCREMENTAL datasheet.pdf
FIXED IND 24UH 135MA 3.5 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf