Abracon Corporation ASFLMB-30.000MHZ-XY-T
ASFLMB-30.000MHZ-XY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMB-30.000MHZ-XY-T
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMB-30.000MHZ-XY-T.pdf
Availability of ASFLMB-30.000MHZ-XY-T
QUANTITY
ASFLMB-30.000MHZ-XY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMB-30.000MHZ-XY-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMB-30.000MHZ-XY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMB-30.000MHZ-XY-T
Related LinksASFLMB-30., ASFLMB-30.000MHZ-XY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMB-30.000MHZ-XY-T Details Description
Related parts for ASFLMB-30.000MHZ-XY-T
RES SMD 28K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 250VAC RAD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
PROTO BOARD DOUBLE SIDED W/PLATE datasheet.pdf
DIP CABLE - CDP16S/AE16G/CDP16S datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 17POS CST-100 II datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf