Abracon Corporation ASFLMB-32.000MHZ-LR-T
ASFLMB-32.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMB-32.000MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMB-32.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASFLMB-32.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASFLMB-32.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMB-32.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMB-32.000MHZ-LR-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMB-32.000MHZ-LR-T
Related LinksASFLMB-32., ASFLMB-32.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMB-32.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASFLMB-32.000MHZ-LR-T
IDC CABLE - HPK20H/AE20G/HPK20H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC SRAM 72KBIT 6.5NS 100TQFP datasheet.pdf
SUPP RC NETWORK .10UF 100OHM datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SC70-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf