Abracon Corporation ASFLMB-75.000MHZ-XY-T
ASFLMB-75.000MHZ-XY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMB-75.000MHZ-XY-T
Brief Description
OSC MEMS 75.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMB-75.000MHZ-XY-T.pdf
Availability of ASFLMB-75.000MHZ-XY-T
QUANTITY
ASFLMB-75.000MHZ-XY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMB-75.000MHZ-XY-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMB-75.000MHZ-XY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency75MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMB-75.000MHZ-XY-T
Related LinksASFLMB-75., ASFLMB-75.000MHZ-XY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMB-75.000MHZ-XY-T Details Description
Related parts for ASFLMB-75.000MHZ-XY-T
LED GREEN CLEAR 4.4MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC CTRLR BULK/AUXILIARY 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOS 24VDC/ 230VAC 1A datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 180MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
RING LUG NON-INSUL datasheet.pdf
KPT GASKET 16 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A datasheet.pdf