Abracon Corporation ASFLMB-80.000MHZ-LY-T
ASFLMB-80.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMB-80.000MHZ-LY-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMB-80.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASFLMB-80.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASFLMB-80.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMB-80.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMB-80.000MHZ-LY-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMB.pdfASFLMB.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency80MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMB-80.000MHZ-LY-T
Related LinksASFLMB-80., ASFLMB-80.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMB-80.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASFLMB-80.000MHZ-LY-T
IC DDR SDRAM 512MBIT 66TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER XH TOP 3POS 2.5MM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 8A 6-TSOP datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR 1.5A 8DFN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A TO220-5 datasheet.pdf