Abracon Corporation ASFLMPC-100.000MHZ-LY-T3
ASFLMPC-100.000MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-100.000MHZ-LY-T3
Brief Description
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-100.000MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASFLMPC-100.000MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASFLMPC-100.000MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-100.000MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-100.000MHZ-LY-T3
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-100.000MHZ-LY-T3
Related LinksASFLMPC-100., ASFLMPC-100.000MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-100.000MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASFLMPC-100.000MHZ-LY-T3
CONN HDR 3POS VERT KEY-X 30GOLD datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SOCKET 1/4" 9.4" datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 150V 0606 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M20-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 55A DIRECTFET-MZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.5MM datasheet.pdf
LABEL ROLL WHITE UNLABELED datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf