Abracon Corporation ASFLMPC-12.500MHZ-T3
ASFLMPC-12.500MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-12.500MHZ-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 12.5MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-12.500MHZ-T3.pdf
Availability of ASFLMPC-12.500MHZ-T3
QUANTITY
ASFLMPC-12.500MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-12.500MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-12.500MHZ-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA