Abracon Corporation ASFLMPC-14.7456MHZ-Z-T
ASFLMPC-14.7456MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-14.7456MHZ-Z-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-14.7456MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASFLMPC-14.7456MHZ-Z-T
QUANTITY
ASFLMPC-14.7456MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-14.7456MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-14.7456MHZ-Z-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-14.7456MHZ-Z-T
Related LinksASFLMPC-14., ASFLMPC-14.7456MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-14.7456MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASFLMPC-14.7456MHZ-Z-T
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 74POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10.2MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/07/90LF 3.2SN BK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
HDI RECP ASSY 4 ROW 300 POS datasheet.pdf