Abracon Corporation ASFLMPC-30.000MHZ-LR-T
ASFLMPC-30.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-30.000MHZ-LR-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-30.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASFLMPC-30.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASFLMPC-30.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-30.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-30.000MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-30.000MHZ-LR-T
Related LinksASFLMPC-30., ASFLMPC-30.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-30.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASFLMPC-30.000MHZ-LR-T
IND DELAY LINE 180PS 1 OHM SMD datasheet.pdf
IC CAN TXRX SINGLE WIRE 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC SMC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.0047UF RADIAL datasheet.pdf