Abracon Corporation ASFLMPC-40.000MHZ-LY-T3
ASFLMPC-40.000MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-40.000MHZ-LY-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 40.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-40.000MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASFLMPC-40.000MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASFLMPC-40.000MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-40.000MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-40.000MHZ-LY-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency40MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-40.000MHZ-LY-T3
Related LinksASFLMPC-40., ASFLMPC-40.000MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-40.000MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASFLMPC-40.000MHZ-LY-T3
TRIAC 1.2KV 16A TO220AB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 3A AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
12CKT 2MM W-B ST HDR datasheet.pdf
RES 12.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf