Abracon Corporation ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T
ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 54.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency54MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T
Related LinksASFLMPC-54., ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASFLMPC-54.000MHZ-LR-T
FIXED IND 15UH 1.28A 40 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 56SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 2GBIT 800MHZ 96BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 90POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 499OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf