Abracon Corporation ASFLMPC-54.000MHZ-T3
ASFLMPC-54.000MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-54.000MHZ-T3
Brief Description
OSC MEMS 54.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-54.000MHZ-T3.pdf
Availability of ASFLMPC-54.000MHZ-T3
QUANTITY
ASFLMPC-54.000MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-54.000MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-54.000MHZ-T3
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency54MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-54.000MHZ-T3
Related LinksASFLMPC-54, ASFLMPC-54.000MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-54.000MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASFLMPC-54.000MHZ-T3
RES SMD 13.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 6V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 19A I2PAK datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 200MW SOD523F datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 24 OHM 5% 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 37-PQFN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf