Abracon Corporation ASFLMPC-66.666MHZ-Z-T
ASFLMPC-66.666MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-66.666MHZ-Z-T
Brief Description
OSC MEMS 66.666MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-66.666MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASFLMPC-66.666MHZ-Z-T
QUANTITY
ASFLMPC-66.666MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-66.666MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-66.666MHZ-Z-T
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency66.666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-66.666MHZ-Z-T
Related LinksASFLMPC-66, ASFLMPC-66.666MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-66.666MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASFLMPC-66.666MHZ-Z-T
CABLE TIE REL STD WR BLK 4.8" datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES 2K OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A SOT223-5 datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
26POS F H.D WATER RESPC CONT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 60W datasheet.pdf