Abracon Corporation ASFLMPC-68.000MHZ-T3
ASFLMPC-68.000MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-68.000MHZ-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 68.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-68.000MHZ-T3.pdf
Availability of ASFLMPC-68.000MHZ-T3
QUANTITY
ASFLMPC-68.000MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-68.000MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-68.000MHZ-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency68MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-68.000MHZ-T3
Related LinksASFLMPC-68, ASFLMPC-68.000MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-68.000MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASFLMPC-68.000MHZ-T3
RECT BRIDGE SMD 100V 1A 4P DF-S datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR DUAL 10-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 12PF 7.5KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 50'L X 1"W datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
EMI FILTER PI TYPE datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 1KV AXIAL datasheet.pdf
FUSE BLOCK BLADE 30A PANEL MNT datasheet.pdf