Abracon Corporation ASFLMPC-75.000MHZ-LR-T
ASFLMPC-75.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMPC-75.000MHZ-LR-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 75.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLMPC-75.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASFLMPC-75.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASFLMPC-75.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMPC-75.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMPC-75.000MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLMP.pdfASFLMP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency75MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMPC-75.000MHZ-LR-T
Related LinksASFLMPC-75., ASFLMPC-75.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMPC-75.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASFLMPC-75.000MHZ-LR-T
TRANS PREBIAS NPN/PNP SMINI6 datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MT 32POS W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 332 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC PWR SW USB X1-DFN2018-6 datasheet.pdf
MARKER CARD datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf