Abracon Corporation ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T
ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ HCSL SMD
Datasheet Download
ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T.pdf
Availability of ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T
QUANTITY
ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product ASFLMX/ASVMX Series Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASFLMX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCSL
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)95mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T
Related LinksASFLMX-100.0, ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T Details Description
Related parts for ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 23A TO264 datasheet.pdf