Abracon Corporation ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T
ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ HCSL SMD
Datasheet Download
ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T.pdf
Availability of ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T
QUANTITY
ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T
Internal Part NumberEIS-ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product ASFLMX/ASVMX Series Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASFLMX
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCSL
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)95mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T
Related LinksASFLMX-100.0, ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T Details Description
Related parts for ASFLMX-100.000MHZ-5ABD-T
RES SMD 51 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MARKER PLATE STEEL 4HL 3.5"X.8" datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 012 datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 10.16MM 1DGT RED CC datasheet.pdf
TERM BLK SIDE ENTRY 20POS 5MM datasheet.pdf
IC COMP DUAL 400MV REF TSOT23-6 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 0606 datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 20W datasheet.pdf