Abracon Corporation ASG-D-V-A-125.000MHZ-T
ASG-D-V-A-125.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-V-A-125.000MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-V-A-125.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-D-V-A-125.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-D-V-A-125.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-V-A-125.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-D-V-A-125.000MHZ-T
3D ModelASG-D.pdfASG-D.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-V-A-125.000MHZ-T
Related LinksASG-D-V-A-1, ASG-D-V-A-125.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-V-A-125.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-D-V-A-125.000MHZ-T
CAP FILM 1UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IGBT NPT PHASE 1200V 130A SP3 datasheet.pdf
XLATOR 4BIT DUAL 12-UMLP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MM912F634 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
LENS WHT TRANSLUC MIDG FLANGE datasheet.pdf
RC-59S2000 datasheet.pdf
RES 768K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.1KV 1.4A A-MELF datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf