Abracon Corporation ASG-D-V-A-212.500MHZ-T
ASG-D-V-A-212.500MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-V-A-212.500MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 212.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-V-A-212.500MHZ-T.pdf
Availability of ASG-D-V-A-212.500MHZ-T
QUANTITY
ASG-D-V-A-212.500MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-V-A-212.500MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-D-V-A-212.500MHZ-T
3D ModelASG-D.pdfASG-D.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-V-A-212.500MHZ-T
Related LinksASG-D-V-A-2, ASG-D-V-A-212.500MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-V-A-212.500MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-D-V-A-212.500MHZ-T
IC LATCH TRANSP OCT LV 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf