Abracon Corporation ASG-D-V-B-106.250MHZ
ASG-D-V-B-106.250MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-V-B-106.250MHZ
Brief Description
OSC VCXO 106.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-V-B-106.250MHZ.pdf
Availability of ASG-D-V-B-106.250MHZ
QUANTITY
ASG-D-V-B-106.250MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-V-B-106.250MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-D-V-B-106.250MHZ
3D ModelASG-D.pdfASG-D.stp
Standard Package10
SeriesASG-D
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-V-B-106.250MHZ
Related LinksASG-D-V-B-, ASG-D-V-B-106.250MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-V-B-106.250MHZ Details Description
Related parts for ASG-D-V-B-106.250MHZ
IC OPAMP VFB 80MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 4.22M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 340K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 62MM datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 0.15W 1206 datasheet.pdf