Abracon Corporation ASG-D-V-B-212.500MHZ-T
ASG-D-V-B-212.500MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-V-B-212.500MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 212.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-V-B-212.500MHZ-T.pdf
Availability of ASG-D-V-B-212.500MHZ-T
QUANTITY
ASG-D-V-B-212.500MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-V-B-212.500MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-D-V-B-212.500MHZ-T
3D ModelASG-D.pdfASG-D.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-V-B-212.500MHZ-T
Related LinksASG-D-V-B-2, ASG-D-V-B-212.500MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-V-B-212.500MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-D-V-B-212.500MHZ-T
KIT UNIVERSAL MOUNTING BRACKET datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 60POS .125 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 35mA 24-VQFN (4x4) datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
ROUND SPACER M6 NYLON 1/4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS DPST 10A 120V datasheet.pdf