Abracon Corporation ASG-D-V-B-320.000MHZ
ASG-D-V-B-320.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-V-B-320.000MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 320.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-V-B-320.000MHZ.pdf
Availability of ASG-D-V-B-320.000MHZ
QUANTITY
ASG-D-V-B-320.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-V-B-320.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-D-V-B-320.000MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-D.pdfASG-D.stp
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-D
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency320MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-V-B-320.000MHZ
Related LinksASG-D-V-B-, ASG-D-V-B-320.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-V-B-320.000MHZ Details Description
Related parts for ASG-D-V-B-320.000MHZ
CONN HEADER 8POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 330MA 2.3 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
TWZR PAIR CHISEL 1.50MM datasheet.pdf