Abracon Corporation ASG-D-X-A-1.500GHZ
ASG-D-X-A-1.500GHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-X-A-1.500GHZ
Brief Description
OSC XO 1.5GHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-X-A-1.500GHZ.pdf
Availability of ASG-D-X-A-1.500GHZ
QUANTITY
ASG-D-X-A-1.500GHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-X-A-1.500GHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-D-X-A-1.500GHZ
3D ModelASG-D.pdfASG-D.stp
Standard Package10
SeriesASG-D
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency1.5GHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-X-A-1.500GHZ
Related LinksASG-D-X-A, ASG-D-X-A-1.500GHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-X-A-1.500GHZ Details Description
Related parts for ASG-D-X-A-1.500GHZ
RES SMD 182K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.15W TH datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X6S 0805 datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf