Abracon Corporation ASG-D-X-A-122.880MHZ-T
ASG-D-X-A-122.880MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-X-A-122.880MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 122.88MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-X-A-122.880MHZ-T.pdf
Availability of ASG-D-X-A-122.880MHZ-T
QUANTITY
ASG-D-X-A-122.880MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-X-A-122.880MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-D-X-A-122.880MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-D.pdfASG-D.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency122.88MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-X-A-122.880MHZ-T
Related LinksASG-D-X-A-1, ASG-D-X-A-122.880MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-X-A-122.880MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-D-X-A-122.880MHZ-T
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
HD VT TH SHRD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1.5A 400V KBPM datasheet.pdf
CONN CABLE 4CONDUCTR W/LED datasheet.pdf
LED XLAMP XB-H WHITE SMD datasheet.pdf
CTV 4C 4#16 SKT PLUG datasheet.pdf
TV 53C 53#20 PIN PLUG datasheet.pdf
+2.7 V to +5.5 V, 140 uA, Rail-to-Rail Output 12-Bit DAC in a SOT-23 IC datasheet.pdf