Abracon Corporation ASG-D-X-A-125.000MHZ-T
ASG-D-X-A-125.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-X-A-125.000MHZ-T
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-X-A-125.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-D-X-A-125.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-D-X-A-125.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-X-A-125.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-D-X-A-125.000MHZ-T
3D ModelASG-D.pdfASG-D.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-X-A-125.000MHZ-T
Related LinksASG-D-X-A-1, ASG-D-X-A-125.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-X-A-125.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-D-X-A-125.000MHZ-T
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC DUAL DIFF DVR/RCVR 16SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf