Abracon Corporation ASG-D-X-B-106.250MHZ-T
ASG-D-X-B-106.250MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-X-B-106.250MHZ-T
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-X-B-106.250MHZ-T.pdf
Availability of ASG-D-X-B-106.250MHZ-T
QUANTITY
ASG-D-X-B-106.250MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-X-B-106.250MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-D-X-B-106.250MHZ-T
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-X-B-106.250MHZ-T
Related LinksASG-D-X-B-1, ASG-D-X-B-106.250MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-X-B-106.250MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-D-X-B-106.250MHZ-T
RES 2 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHINK KIT RFL 5/8" BLK 14PC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 1A 30V datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER DL R/A GOLD 6POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 125W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 38COND 30AWG 100' datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 80MA 80 OHM TH datasheet.pdf