Abracon Corporation ASG-D-X-B-212.500MHZ-T
ASG-D-X-B-212.500MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-D-X-B-212.500MHZ-T
Brief Description
OSC XO 212.50MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASG-D-X-B-212.500MHZ-T.pdf
Availability of ASG-D-X-B-212.500MHZ-T
QUANTITY
ASG-D-X-B-212.500MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-D-X-B-212.500MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-D-X-B-212.500MHZ-T
TypeXO (Standard)
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-D-X-B-212.500MHZ-T
Related LinksASG-D-X-B-2, ASG-D-X-B-212.500MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-D-X-B-212.500MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-D-X-B-212.500MHZ-T
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.25 6H .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 76 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 165VWM 308VC SMCJ datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
IC MONOLITHIC SENSOR POS 8SOIC datasheet.pdf
IGBT 1200V 25A TO-247 datasheet.pdf