Abracon Corporation ASG-P-V-A-1.500GHZ-T
ASG-P-V-A-1.500GHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-P-V-A-1.500GHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 1.5GHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG-P-V-A-1.500GHZ-T.pdf
Availability of ASG-P-V-A-1.500GHZ-T
QUANTITY
ASG-P-V-A-1.500GHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-P-V-A-1.500GHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-P-V-A-1.500GHZ-T
3D ModelASG-P.pdfASG-P.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency1.5GHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-P-V-A-1.500GHZ-T
Related LinksASG-P-V-A-, ASG-P-V-A-1.500GHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-P-V-A-1.500GHZ-T Details Description
Related parts for ASG-P-V-A-1.500GHZ-T
SENSOR TEMP I2C/SMBUS SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HD20 BACKSHELL 37PS W/CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf