Abracon Corporation ASG-P-V-A-122.880MHZ-T
ASG-P-V-A-122.880MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-P-V-A-122.880MHZ-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 122.88MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG-P-V-A-122.880MHZ-T.pdf
Availability of ASG-P-V-A-122.880MHZ-T
QUANTITY
ASG-P-V-A-122.880MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-P-V-A-122.880MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-P-V-A-122.880MHZ-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-P.pdfASG-P.stp
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency122.88MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-P-V-A-122.880MHZ-T
Related LinksASG-P-V-A-1, ASG-P-V-A-122.880MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-P-V-A-122.880MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-P-V-A-122.880MHZ-T
CONN EDGE DUAL 1MM SMD 70 POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf