Abracon Corporation ASG-P-V-A-125.000MHZ-T
ASG-P-V-A-125.000MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-P-V-A-125.000MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG-P-V-A-125.000MHZ-T.pdf
Availability of ASG-P-V-A-125.000MHZ-T
QUANTITY
ASG-P-V-A-125.000MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-P-V-A-125.000MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-P-V-A-125.000MHZ-T
3D ModelASG-P.pdfASG-P.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-P-V-A-125.000MHZ-T
Related LinksASG-P-V-A-1, ASG-P-V-A-125.000MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-P-V-A-125.000MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-P-V-A-125.000MHZ-T
CONN RECEPT PIN .015-.020" .060" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 DUAL 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS FLNG PIN BLK datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
RES 200 OHM .3W .05% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
TV 100C 100#22D SKT RECP datasheet.pdf
CONN HDR 0.5MM 60POS SMD datasheet.pdf