Abracon Corporation ASG-P-V-A-320.000MHZ
ASG-P-V-A-320.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-P-V-A-320.000MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 320.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG-P-V-A-320.000MHZ.pdf
Availability of ASG-P-V-A-320.000MHZ
QUANTITY
ASG-P-V-A-320.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-P-V-A-320.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-P-V-A-320.000MHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASG-P.pdfASG-P.stp
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASG-P
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency320MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
Package / Case6-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-P-V-A-320.000MHZ
Related LinksASG-P-V-A-, ASG-P-V-A-320.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-P-V-A-320.000MHZ Details Description
Related parts for ASG-P-V-A-320.000MHZ
IC REG LDO 3V 0.5A 6TDFN datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUPLEX 16' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
LENS 3POS 35MM ROUND OD 9MM datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 5.6K OHM 6SIP datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 2W AC NC 2MB datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf