Abracon Corporation ASG-P-V-A-491.520MHZ
ASG-P-V-A-491.520MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-P-V-A-491.520MHZ
Brief Description
OSC VCXO 491.52MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG-P-V-A-491.520MHZ.pdf
Availability of ASG-P-V-A-491.520MHZ
QUANTITY
ASG-P-V-A-491.520MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-P-V-A-491.520MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-P-V-A-491.520MHZ
3D ModelASG-P.pdfASG-P.stp
Standard Package10
SeriesASG-P
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency491.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-P-V-A-491.520MHZ
Related LinksASG-P-V-A-, ASG-P-V-A-491.520MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-P-V-A-491.520MHZ Details Description
Related parts for ASG-P-V-A-491.520MHZ
IC MPU SUPERVISRY CIRCUIT 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
QKE HEADER datasheet.pdf
RES 4.70 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
BVZ 7.62HP/02/180FC SN BK BX datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 3.93A 35 MOHM TH datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 4KV 250MA DO204 datasheet.pdf