Abracon Corporation ASG-P-V-B-156.250MHZ
ASG-P-V-B-156.250MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-P-V-B-156.250MHZ
Brief Description
OSC VCXO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG-P-V-B-156.250MHZ.pdf
Availability of ASG-P-V-B-156.250MHZ
QUANTITY
ASG-P-V-B-156.250MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-P-V-B-156.250MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-P-V-B-156.250MHZ
3D ModelASG-P.pdfASG-P.stp
Standard Package10
SeriesASG-P
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-P-V-B-156.250MHZ
Related LinksASG-P-V-B-, ASG-P-V-B-156.250MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-P-V-B-156.250MHZ Details Description
Related parts for ASG-P-V-B-156.250MHZ
RES 210K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 23A 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC ADJ 4.5A D2PAK datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR AXIAL datasheet.pdf
RES 0.215 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERMINAL ZP 2.5/1AN/4 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf