Abracon Corporation ASG-P-V-B-200.000MHZ
ASG-P-V-B-200.000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
ASG-P-V-B-200.000MHZ
Brief Description
OSC VCXO 200.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG-P-V-B-200.000MHZ.pdf
Availability of ASG-P-V-B-200.000MHZ
QUANTITY
ASG-P-V-B-200.000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-P-V-B-200.000MHZ
Internal Part NumberEIS-ASG-P-V-B-200.000MHZ
3D ModelASG-P.pdfASG-P.stp
Standard Package10
SeriesASG-P
PackagingBulk
TypeVCXO
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-P-V-B-200.000MHZ
Related LinksASG-P-V-B-, ASG-P-V-B-200.000MHZ Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-P-V-B-200.000MHZ Details Description
Related parts for ASG-P-V-B-200.000MHZ
BRAID SLEEVING EXPAND 1/8" BLACK datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 5-BIT 2:1 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 11.3 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DIFF LINE DRVR/RCVR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 1A SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 270 OHM 5% 10W datasheet.pdf