Abracon Corporation ASG-P-V-B-212.500MHZ-T
ASG-P-V-B-212.500MHZ-T picture photo
Mfg. Part Number
ASG-P-V-B-212.500MHZ-T
Brief Description
OSC VCXO 212.50MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
ASG-P-V-B-212.500MHZ-T.pdf
Availability of ASG-P-V-B-212.500MHZ-T
QUANTITY
ASG-P-V-B-212.500MHZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASG-P-V-B-212.500MHZ-T
Internal Part NumberEIS-ASG-P-V-B-212.500MHZ-T
3D ModelASG-P.pdfASG-P.stp
Standard Package2,000
SeriesASG-P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±35ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASG-P-V-B-212.500MHZ-T
Related LinksASG-P-V-B-2, ASG-P-V-B-212.500MHZ-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASG-P-V-B-212.500MHZ-T Details Description
Related parts for ASG-P-V-B-212.500MHZ-T
CONN HEADR BRKWAY .100 50POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
TRIP INDICATOR 2500V 198.3MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.2A 5DSBGA datasheet.pdf
CONN PIVOT DL ENT 1PR HOT/GROUND datasheet.pdf
IC REG LDO 7V 1A TO220CP-3 datasheet.pdf
RES 36.0K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP DVR RF 40.5-43.5GHZ datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 100C S 120" WHT datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf